Home Architektura Doskonałe proporcje

Doskonałe proporcje

0 1968

Zaczynając projektowanie domu, architekt musi pamiętać o odpowiednim dostosowaniu obiektu, do miejsca, w którym powstanie. Od poszczególnych proporcji zależy, czy budynek będzie współgrał z otoczeniem czy też nie. Zbyt wąska działa lub kłopotliwe wzniesienia, to tylko jedne z niewielu utrudnień, przed którymi staje projektant.

Kita Koral Architekci Luboń mieszkania w szeregowcach Luboń Deweloper Luboń, domy i mieszkania w Luboniu

Z tego też względu, ogromną rolę w procesie kształcenia architekta, odgrywa geometria, która uczy wrażliwości i wyostrza zmysły doskonałych proporcji. Już sam Platon uważał, że harmonia zleży, w głównej mierze, od starannie dobranych wymiarów i właściwych zależności pomiędzy nimi. Nic więc dziwnego, że proces kształcenia przyszłych architektów jest tak żmudny i wymagający wielu poświęceń.

Decydując się powierzyć komuś, wykonanie projektu domu, pamiętać musimy, aby była to osoba wyjątkowo wrażliwa. W przeciwnym wypadku, okazać się może, że efekt finalny nie do końca nas zadowoli, a proces budowy obiektu zostanie znacznie wydłużony. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych i działających od wielu lat biur architektonicznych, zatrudniających najlepszych fachowców.

Nowe domy i mieszkania szeregowe Skórzewo dla rodziny na kredyt remplast.com.pl

SIMILAR ARTICLES

0 2042